Hoşgeldiniz  

Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Görevlisi Özbay; Ajansı değerlendirdi.

telgrafhaber | 06 Şubat 2019 | Genel


telgrafhaber
bilgi@cahitozbay.com

Türkiye’de ilk Sayfa Tasarım Editörlüğü kursunu İstanbul’da başlatan Özbay,  gazeteciliği internetle buluşturdu ve bu konuda büyük hizmetler verdi. Bir çok gazetede görev yaptı. Halen Marmara İletişim Fakültesinde Öğretim Görevlisi olan Özbay, İSMEK` te de Gazetecilik Kursu veriyor.

Özbay İstanbul Ajansıyla deneyimlerini paylaşarak, Ajans hakkında şunları söyledi:

“Gerçekten ben bu siteyi çok beğendim. Bana çok güzel bir proje olarak gözüküyor. Bu geçen süre içinde çok gelişecek. İstanbul’da çalışan kamu kuruluş mensupları  bu siteyle ilgilenecekler. İstanbul halkının da bu siteye büyük ilgi duyacağını umut ediyorum. Yavaş yavaş okuyucu sayısı artacak.

Burada sanki bir haber ajansıymış gibi bir yayın söz konusu. Özellikle yerel gazetelerinde istanbul’ da yayın yapan mahalli gazetelerin de bu siteden çok yararlanacağını düşünüyorum. Çünkü yerel gazeteler genelde haber sıkıntısı çekerler. Bir takım yerlere de ulaşma sıkıntıları oluyor. Hatta ben şunu da söyleyebilirim. Günlük gazetelerde bundan yararlanabilir.

İstanbul halkının bu şehirle iligili duygularını paylaşabileceği ve bir taraftan da eleştirilerini yapabileceği bir site olmuş. Bir kamu sitesi olduğu için de yetkililer de buradan hangi konularda sıkıntılar olduğunu takip edecekler. Yani bu sitenin iki yönden faydası olacak. Biri kamuyu aydınlatmak, diğeri de kamu yöneticilerinin de burada ki şikayetleri değerlendirip önlem almalarını sağlamak.

Hem burada habeleri takip edecekler ve İstanbul’a yapılan hizmetleri görecekler, hem de şikayetlerini bildirecekler ve şikayetlerinin değerlendirildiğini görecekler. Bu şekilde site dört dörtlük yaşamına devam edecektir. Ben de bu siteyi izleyip, yazı yazacağım. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

GSM : 0553 821 45 35

E-posta : cahitozbay1@hotmail.com

E-posta : cahitozbay1@hotmail.com

Reklamı Gizle
Reklamı Gizle